avsa.com logo

AVŞA ADASI MARMARA ADASI İDO SEFERLERİ


AVŞA ADASI MARMARA ADASI İDO SEFERLERİ

Marmara Denizinin en güzel adalarından biri olan Avşa adası; ulaşım kolaylığı, denizi, kumu ve güneşiyle tatilcileri cezbediyor. Ekonomik tatil imkanı sunan 20 km uzunluğundaki ada, temiz plajları ve doğa güzellikleriyle tatilcilerin son yıllarda tercih ettikleri yerler arasında geliyor.

İdo Seferleri

İstanbul’dan ulaşımın son derece kolay olduğu adaya, İDO ile yaklaşık 3 saat gibi bir sürede ulaşılıyor. İstanbul Bostancı ve Yenikapı’dan hareket eden deniz otobüsleri, öncelikle Marmara adasına oradan da Avşa adasına ulaşımı sağlıyor. Avşa Adası Marmara adası İDO seferleri özellikle yaz aylarında çok sık gerçekleşiyor, kış aylarında ise adalara olan rağbetin azalması sefer sayılarını da etkileyerek, İDO tarafından azaltılıyor. Her yıl nisan ayının sonlarında başlayan yaz tarifesi, eylül ayının ortalarına kadar devam ediyor. Yaz aylarında aşırı talep nedeniyle İDO biletlerinin mutlaka erkenden alınması gerekiyor. Hafta sonları ve bayramlarda tatilcilerin yoğun ilgisi, biletlerin hemen tükenmesine sebep oluyor.

Ekonomik Ulaşım

Avşa Adası Marmara adası İDO seferleri uygun fiyatları ve hızlı oluşları ile tatilciler tarafından tercih ediliyor. Hava koşullarına bağlı olmakla birlikte kısa sürede gerçekleşen seyahat için biletlerinizi İDO gişelerinden ve İDO resmi web sitesi üzerinden alabilirsiniz. 2018 yaz tarifesi henüz başlamayan İDO seferleri hakkında bilgi almak, hareket saatleri ve fiyat bilgisi sorgulamak için İDO resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.