avsa.com logo

AVŞA ADASI NEREDE


Avşa adası nerede merak edenler için, Balıkesir iline bağlı ve Marmara Denizinde yer alan ada, Marmara bölgesinin en önemli turizm beldelerinden biridir. Balıkesir ilinin Marmara ilçesine bağlı ada, ilçeye 11 km uzaklıkta, Balıkesir’e ise yalnızca 155 km mesafededir.

 

Nasıl Gidilir

Avşa adasına Türkiye’nin birçok noktasından ulaşım sanılanın aksine oldukça kolaydır. Avşa Adasına İstanbul’dan deniz otobüsüyle yaklaşık 2.5 saat süren bir yolculuk sonrası ulaşılmaktadır. Gün içerisinde birçok sefer bulunan adaya ulaşım oldukça kolay olmaktadır, özellikle yaz aylarında ve hafta sonları artan sefer sayılarıyla, ada birçok tatilciyi ağırlamaktadır. Erdek, Tekirdağ ve Bandırma’dan kalkan arabalı feribotlarla yaklaşık 2 saat sonra Avşa adasına ulaşılmaktadır. Özellikle kendi araçları ile adaya gelip, aynı zamanda bolca gezmek isteyenler için arabalı feribotlar oldukça fazla tercih edilmektedir. Bursa, Ankara ve İzmir’den adaya ulaşım için öncelikle kara yoluyla Erdek’e gelmek, buradan ise feribotlarla adaya ulaşmak mümkündür.

Marmara Ve Ege’nin İncisi

Avşa Adası, Marmara Denizindeki adalar arasında apayrı bir yere sahiptir. Gerek denizi, gerek doğal güzellikleri, gerekse eğlence hayatıyla ünlü ada, aynı zamanda Kapıdağ Yarımadasının oluşturduğu adalar içerisinde yer alır.  Marmara adası, Tekirdağ, Erdek ve Çanakkale Boğazıyla çevrili ada için Avşa adası nerede sorusuna birçok şekilde cevap verilebilmektedir. Gerçekten gezilip, görülmesi gereken yerlerden birisi olan Avşa Adasına ilk defa gidecekseniz, hayranlıkla döneceğinize eminiz.


Ulaşım