Adapazarı’ndan Avşa Adasına Nasıl Gidilir?


Avşa adası tatil için oldukça fazla rağbet gösterilen bir yerdir. Bundan dolayı hem ülkemizden hem de yurtdışından oldukça fazla sayıda misafir ağırlamaktadır. Bu misafirlerin arasına katılmak isteyenlerin aramalarından bir kısmı da Adapazarı’ndan Avşa adasına nasıl gidilir şeklinde olmaktadır. Öncelikli olarak Avşa adası temizliği ve misafirlerine sunduğu konfor ile tanınan bir tatil köyüdür. Adapazarı’ndan Avşa adasına nasıl gidilir sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir.

Otelden Yerini Ayır

Avşa adasına gidebilmek için ilk olarak Sakarya merkeze gelinmesi gerekiyor. Sakarya merkezden Avşa adası arasındaki mesafe yaklaşık olarak 332.6 km olarak belirlenmiştir. Bu mesafe yaklaşık olarak 4 saat 7 dakika gibi bir sürede herhangi bir trafik sıkışması olmadan rahatlıkla gelinebilir. Benzinin litre fiyatını 5.25 TL olarak ele aldığımız zaman 166.1 TL gibi bir ücret ile yol kat edilebilir.

avşa adasına Gidildiği Zaman Ne Yenilir?

Avşa adası yemek açısından zengin bir tatil köyüdür. Bundan dolayı gidebileceğiniz çok sayıda kafe ve restoran adada bulunur.  Sabah güzel bir kahvaltı yapmak için iskele meydanında bulunan yerlerde bulunun kahvaltı tabağı ve açık büfe seçenekleri ile harika bir kahvaltı yapabilirsiniz.  Denize girdiniz güneşlenirken acıktgınızı hissettiniz. Bunun için Avşa adasından midye, mısır, şekerleme ya da gözleme alarak bu açlığınız kolaylıkla bastırabilirsiniz. Bunların haricinde sahile oldukça yakın olan yerlerden kumpir, döner, tost ya da kebap ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Akşam olduğu zaman adada fazlaca bulunan balıkçılardan balıkların ve deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Bu balıklar günlük olduğu için oldukça taze bir şekilde bulunmaktadır. Balığın yanında sahil şeridinde rakı ile muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz. Avşa adasında tüm bu lezzetlerin tadına bakmak oldukça kolaydır.

Zengin yemek seçeneği ile misafirlerini ağırlayan adada yemek seçeneği oldukça fazla bir şekilde bulunmaktadır. Bunların haricinde ada bulunan köylere giderek daha yöresel olan yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz. Ada halkı sizi oldukça misafirperver olarak karşılayacaktır.

Avşa adasına yurtdışından ve ülkemizden oldukça fazla sayıda misafir gelmektedir. Bundan dolayı buraya olan seferler faza sayıda bulunmaktadır Adada bulunan gece hayatındaki güzellik, yemeklerindeki muazzamlık, denizindeki temizlik oldukça dikkat çekmektir. Tüm bunların sonucu olarak misafir sayısı fazla miktarda bulunmaktadır. Ayrıca Avşa adası İstanbul’a yakın bir yerdedir. İstanbul’dan direk olarak İDO seferleri düzenlenmektedir. Seferi İstanbul Yenikapı’dan başlıyor. Bu seferler ile de adaya ulaşım sağlayabilir ve harika bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Harika bir Marmara tatili yapabileceğiniz adada farklı aktiviteler ile tatilinizi dolu bir hale getirebilirsiniz. Ada içerisinde hem eğlence mekanları hem de tarihi yerler ile çok faklı bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Adaya geldiğiniz zaman tercih etmeniz halinde bir bisiklet kiralayarak adadaki her yere rahat bir şekilde ulaşım sağlama imkanınızı mevcut bulunuyor.