Restaurant


Avşa Adası Restaurant

AVŞA ADASI’NDA NE YENİR

Avşa Adası’na ilk defa gidecekseniz, Avşa adasında ne yenir nasıl seçenekler var önceden bilmeniz gerekir. Adanın özellikle sahil kesiminde, birbirinden güzel restoran ve cafe, zengin menüleriyle ziyaretçilerine enfes ziyafetler sunmaktadır. 

Avşa Balık Restaurantları

Avşa Adasına gidip elbette balık yenilmeden dönülmez. Adada her gün taptaze balık seçenekleri bulmak mümkündür. Günlük olarak yakalanan ve taze olarak sofralara gelen balıkları, Avşa adasının her köşesinde bir restoranda bulabilirsiniz. 

Avşa Kahvaltı Mekanları

Avşa Adasının sahil kesiminde, sabahları denize karşı yapacağınız kahvaltı keyfi sizleri beklemektedir. Zengin menüleriyle dikkat çeken kahvaltı mekanları, Avşa’ya özgü menüleriyle oldukça iştah kabartıcıdır.

Avşa Deniz Ürünleri

Avşa Adasında ne yenir derseniz, her köşede bulabileceğiniz, midye tava ve midye dolmanın tadına mutlaka bakmalısınız.  Tadına varamayacağınız deniz ürünleri, Avşa Adası ile ilgili hatıralarınızda yerini mutlaka alacak.

Kumpir ve Waffle

Balık sevmeyenler için önerebileceğimiz kumpir ve waffle, adaya gelen tatilcilerin en fazla tercih ettikleri tatlardandır.

Mangal Mekanları

Deniz kenarında olup, elbette mangal yapılmadan olmaz. Avşa Adası’nda mangal keyfi yapabileceğiniz birçok mekan bulunuyor. Bunlar arasında en fazla rağbet gören kendin pişir kendin ye mekanları, deniz kenarında ailenizle birlikte keyifli anlar yaşamanız için sizleri bekliyor.

Avşa Adasına gidince tatmanız gereken lezzetler arasında, adanın ünlü şaraplarını da hatırlatmakta yarar var. Dünyaca ünlü Avşa Şaraplarının mutlaka tadına bakmalısınız.

Restoranlar

  • ATAMER'iN BAHÇESİ : 0533 256 73 05 Detaylar
  • BALIKÇI EROL'UN YERİ Detaylar
  • TANZ RESTAURANT
  • Atiko burger
  • SEYİRTEPE RESTAURANT
  • YARAR RESTAURANT