Plajlar


Avşa Adası Plajları

Marmara Denizinin en güzel adalarından biri olan Avşa adası, ulaşım kolaylığı, denizi, kumu ve güneşiyle tatilcileri cezbediyor. Deniz otobüsüyle İstanbul’dan 3 saatte ulaşabileceğiniz bu şirin ada, ekonomik tatil imkanı sunması ile de giderek daha fazla tercih ediliyor. 7 km uzunluğunda olan ada, temiz plajları ve doğa güzellikleriyle tatil için düşünmeden gidebileceğiniz yerlerden biridir.

En popüler Avşa Adası Plajları hakkında kısaca bilgiler vermek gerekirse;

Çınar Koyu Plajı

Çınar Koyu Plajı özellikle denizin berraklığı ve eşsiz kumu ile Avşa adasına gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Berrak denizi, eşsiz kumu ile özellikle sessiz ve sakin bir tatil arayanlar için plaj çok iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkar.

Avşa Çınar Koyu Plajı

Karadut Plajı

İsmini etrafında yetişen karadutlardan alan plaj, Avşa’nın sessiz ve sakin bölgelerinden birinde yer alır. Plajın etrafında sosyal tesis bulunmaması nedeniyle, çok fazla tercih edilmese de, kalabalıktan uzak denize girmek için ideal bir yerdir.

Tavşanlı Plajı

Genellikle aileler tarafından tercih edilen plaj, adanın güney kesiminde yer alır. Özellikle hafta sonları hareketliliğin fazla olduğu plaj, etrafında bulunan restoranlarla canlılık kazanmaktadır.

Avşa Tavşanlı Plajı Sahili

Avşa Tavşanlı Plajı

Altınkum Plajı

Avşa adası denildiğinde ilk akla gelen Altınkum Plajı, ada içerisindeki en meşhur plajdır. Plaj etrafında yer alan birçok otel nedeniyle, özellikle tatilciler tarafından en fazla tercih edilen plajdır.

Avşa adası yazın gelmesiyle beraber hem Türkiye’den hem de Dünyadan birçok turiste ev sahipliği yapar. Hafta sonları ve özellikle bayram tatillerinde hınca hınç dolu olan Avşa Adası’na gitmeyi planlayanların, yaz sezonunda mutlaka önceden rezervasyon yaptırmaları gerekir.

Avşa Adası Mavi Koy

 

Marmara’nın masmavi denizinin, içimizi ısıtan sımsıcacık güneşle buluştuğu Avşa Adası’nın en güzel koylarından biri olan Mavi Koy’da, tüm kışın yorgunluğunu atabileceğiniz, içinizi ısıtacak bir tatil imkanı bulabilirsiniz. Berrak denizinde yüzüp, temiz havasında kendinizi bulabileceğiniz Mavi Koy’da, gün batımı eşliğinde tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Avşa Mavi Koy

Mavi Koy Nerede

Avşa Adası’nın kuzey kesiminde bulunan Mavi Koy’a, ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Konaklama için Avşa Adası Mavi Koy otel ve pansiyonları tatilcilere makul fiyatlarla hizmet vermektedir. Çok lüks olmasalar da gerek konforları gerekse işletmecilerinin sıcakkanlı ve misafirperver yaklaşımı, sizlere evinizin rahatlığında bir tatil yaşatmaya yetecektir. Ailenizle birlikte sessiz ve sakin bir tatil geçirebileceğiniz koyda, ay ışığı eşliğinde muhteşem yürüyüşler yapabilir, tatilinizi huzur içerisinde, stresten uzak bir şekilde geçirebilirsiniz.

Mavi Koyda Ne Yapılır

Güler yüzlü ve misafirperver halkı sayesinde kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz Avşa Adası Mavi Koy, şık restoranları ve konforlu konaklama işletmeleriyle size hayallerinizdeki tatili yaşamanıza imkan sunuyor. Deniz kenarındaki restoranlarda denizin keyfini sürerek yemek yiyebilir, doğa manzarası eşliğinde ailenizle birlikte uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Tertemiz denizi ve eşsiz kumsalında gün içerisinde vakit geçirebilir, akşamları koyun tepesinden manzaranın güzelliğini seyredebilirsiniz. Büyükşehrin gürültüsünden kaçıp, kısa süreli tatil yapmak isteyenler için çok ideal bir tatil yeri olan koya sizde hayran kalacak ve bir daha gelmek isteyeceksiniz.

 

İstanbul’a yakın oluşu nedeniyle, özellikle yaz aylarında binlerce tatilciyi ağırlayan Avşa Adası, büyükşehrin gürültüsünden kaçıp, kısa süreli tatil yapmak isteyenler için çok ideal bir tatil yeridir. Temiz plajları ve doğa güzellikleriyle tercih edilen Avşa, aynı zamanda su sporu aktivitelerine de imkan tanıyan çok cazip bir tatil beldesidir. Gezip görülecek yerler arasında en başta Avşa Adasındaki koylar gelir.

 

Avşa Çınar Koyu

Çınar Koyu özellikle denizin berraklığı ve eşsiz kumu ile Avşa adasına gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Özellikle sessiz ve sakin bir tatil arayanlar için koy çok iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkar.

Tavşanlı Koyu

Genellikle aileler tarafından tercih edilen koy, adanın güney kesiminde yer alır. Özellikle hafta sonları hareketliliğin fazla olduğu koy, etrafında bulunan restoranlarla canlılık kazanmaktadır.

Beyazsaray Koyu

Merkeze 3 km uzaklıkta bulunan koya, ulaşım biraz sorun yaratsa da, gittiğinizde buna değeceğini emin olabilirsiniz. Dik yokuşlarla çevrili koyda, yürüyüş çok fazla mümkün olmasa da, bolca güneşlenip, denize girebileceğiniz geniş bir kumsal sizleri beklemektedir.

 

Altınkum Koyu

Avşa adası denildiğinde ilk akla gelen Altınkum Koyu, Avşa Adasındaki koylar arasında en meşhur koydur. Etrafında yer alan birçok otel ve cafe nedeniyle, özellikle tatilciler tarafından en fazla tercih edilen yerlerin başında gelir. Ada merkezinden ulaşımın kolaylıkla sağlandığı koy, yaz aylarında hafta sonları hınca hınç doludur.