AVŞA ADASI PLAJLARI


Avşa Adası Plajları

Marmara Denizinin en güzel adalarından biri olan Avşa adası, ulaşım kolaylığı, denizi, kumu ve güneşiyle tatilcileri cezbediyor. Deniz otobüsüyle İstanbul’dan 3 saatte ulaşabileceğiniz bu şirin ada, ekonomik tatil imkanı sunması ile de giderek daha fazla tercih ediliyor. 7 km uzunluğunda olan ada, temiz plajları ve doğa güzellikleriyle tatil için düşünmeden gidebileceğiniz yerlerden biridir.

En popüler Avşa Adası Plajları hakkında kısaca bilgiler vermek gerekirse;

Çınar Koyu Plajı

Çınar Koyu Plajı özellikle denizin berraklığı ve eşsiz kumu ile Avşa adasına gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Berrak denizi, eşsiz kumu ile özellikle sessiz ve sakin bir tatil arayanlar için plaj çok iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkar.

Avşa Çınar Koyu Plajı

Karadut Plajı

İsmini etrafında yetişen karadutlardan alan plaj, Avşa’nın sessiz ve sakin bölgelerinden birinde yer alır. Plajın etrafında sosyal tesis bulunmaması nedeniyle, çok fazla tercih edilmese de, kalabalıktan uzak denize girmek için ideal bir yerdir.

Tavşanlı Plajı

Genellikle aileler tarafından tercih edilen plaj, adanın güney kesiminde yer alır. Özellikle hafta sonları hareketliliğin fazla olduğu plaj, etrafında bulunan restoranlarla canlılık kazanmaktadır.

Avşa Tavşanlı Plajı Sahili

Avşa Tavşanlı Plajı

Altınkum Plajı

Avşa adası denildiğinde ilk akla gelen Altınkum Plajı, ada içerisindeki en meşhur plajdır. Plaj etrafında yer alan birçok otel nedeniyle, özellikle tatilciler tarafından en fazla tercih edilen plajdır.

Avşa adası yazın gelmesiyle beraber hem Türkiye’den hem de Dünyadan birçok turiste ev sahipliği yapar. Hafta sonları ve özellikle bayram tatillerinde hınca hınç dolu olan Avşa Adası’na gitmeyi planlayanların, yaz sezonunda mutlaka önceden rezervasyon yaptırmaları gerekir.