Nesi Meşhurdur ?


AVŞA ADASI’NIN NESİ MEŞHURDUR?

Eskiden beri önemli bir tatil yeri olarak kabul gören Avşa Adası, son yıllarda yaz turizmi açısından çok daha tercih edilir bir yer haline gelmiştir. Özellikle Marmara Bölgesi’nde bulunması nedeniyle çevre illerden yoğun ziyaretçi akınına uğrayan ada, Balıkesir’e bağlı büyük adalarımızdan biridir. Köyleri, koyları, plajları ve eğlence mekanlarıyla çok sevilen Avşa Adası’nın nesi meşhurdur sorusuna kısaca yanıt vermeye çalışalım.

 

Avşa Lezzetleri

Tahmin edileceği gibi Avşa adasında deniz mahsulleri en çok tercih edilen yiyeceklerin başında gelir. Bir de Avşa Adası’nın nesi meşhurdur, diye sorulduğunda, adada üretilen şaraplardan bahsetmeden geçmek olmaz. Zeytinciliğe ve şarap üretimine önem verilen adada yiyecek açısından pek çok seçenek bulunuyor. Uygun bütçeyle iyi vakit geçirebileceğiniz adada fast food yiyeceklerinden kumpire, balık yemeklerinden ızgara keyfine kadar pek çok seçenek bulunuyor. Aynı zamanda Avşa’da doya doya kahvaltı edeceğiniz pek çok kıyı mekânı yer alıyor.

Avşa’da Neler Yapılır?

Doğal güzellikleri keşfetmek için birebir olan Avşa Ada’sında gezip görebileceğiniz, yürüyüş yapabileceğiniz birçok doğal yapı ve koy bulunuyor. Eğer bisiklet kullanmayı seviyorsanız adada pek çok noktaya bisikletle gidebilirsiniz. Uzun yıllardır önemli bir tatil yeri olan Avşa’da kendine özgü, renkli bir gece hayatı bulunuyor. Adada yapacağınız diğer aktiviteler arasında binicilik, su sporları ve tekne turları yer alıyor.