Tekirdağ’dan Avşa’ya Ulaşım


Tekirdağ’dan Avşa’ya Ulaşım

Avşa’ya Tekirdağ üzerinden arabasıyla gelmek isteyenler arabasıyla doğal güzellikler arasında keyifli bir yolculuk yapabilir ya da arabanız yoksa İstanbul’dan kalkan otobüsler ile Tekirdağ’a kolay ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Tekirdağ’a vardıktan sonra ise Avşa feribotlarına binip uçsuz bucaksız maviliğin içinde şahane tatilinizi hayal ederek yolculuğun son aşamasını tamamlayabilirsiniz Avşa’ya Tekirdağ’dan kalkan feribotlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Tekirdağ’dan Avşa’ya giden dört feribot firması bulunuyor bu firmalar arasından kalkış saati ve bilet fiyatı size uygun olanı seçip yolculuk yapabilirsiniz. İstanbul’dan Avşa’ya feribotla sorunsuz ve stressiz gitmek isteyenlerin için yazacağım yol güzergâhı üzerinden aklınızda bir soru işareti kalmadan planlı bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Tatilcilerin popüler mekânı olan Avşa’ya yaz sezonunda oluşan yoğun ilgi sebebiyle feribotlarda ve otobüslerde yer bulmak oldukça zor oluyor bu yüzden biletinizi olabildiğince erken almanızı tavsiye ederim.

 

Tekirdağ’dan Avşa’ya giden feribot firmaları nelerdir?

Tekirdağ’dan Avşa’ya giden dört feribot firması bulunuyor. Avşa’ya giden feribot firmaları şunlardır: Marmara roro, Yener denizcilik (Ali Talha C gemisi) ve Adalar1. Feribotlar Ceyport Tekirdağ feribot terminalinden, Yavuz naz gemisi Akport limanından yolcu almaktadır.

Avşa Adasına Geçen Gemiler

İstanbul’dan Tekirdağ’a nasıl ulaşım sağlanır?

                İstanbul’dan Tekirdağ’a arabanızla yaklaşık 2 saatte ya da otobüsle 2 saat 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Otobüsle ulaşım sağlayacaklar metrobüsün Beykent durağında inince Opet benzin istasyonunun içinde bulunan Trakya vip firmasının otobüs kalkış noktasına rahatlıkla ulaşarak yolculuk yapabilirsiniz.

Trakya vip firması ile ulaşım

Önceden aynı yollarda aynı hizmeti veren iki ayrı firma olan Uçar firması ve Trakya vip firması size daha kaliteli ve konforlu bir hizmet verebilmek adına güçlerini birleştirerek Trakya vip adı altında hizmet vermektedirler. Uçar, Trakya vip firması ile birleşmiştir.

İstanbul’dan Tekirdağ’a Trakya vip firmasıyla gitmeyi tercih ederseniz tek yönlü gidiş biletinin fiyatı 230TL, öğrenci biletinin fiyatı ise 200 TL’dir. Biletinizi gidiş - dönüş şeklinde alırsanız daha karlı bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Gidiş dönüş aldığınız takdirde tam 400 TL, öğrenci 380 TL olmaktadır.

Tekirdağ’da arabayı bırakabileceğiniz otopark var mı?

Tekirdağ’a geldikten sonra arabasını Tekirdağ’da bırakarak feribota arabayla binmek istemeyenler için Tekirdağ’da feribot limanının yakınında otopark bulunmuyor fakat arabanızı şehir merkezine bırakıp limana gidebilirsiniz.

Tekirdağ’dan Avşa’ya giden feribotların seferleri ve bilet ücreti nedir?

                Tekirdağ’dan Avşa’ya dört feribot firması gidiyor. Bu firmaların kalkış saatleri ve bilet fiyatları şu şekildedir.

  Daha Detaylı bilgi için Feribot Seferleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.