Avşa Feribot Fiyatları


Avşa Adası’na nasıl ulaşılır? Avşa Adası Feribot fiyatları ve sefer sari seçenekleri nelerdir? Bu yazımızda Avşa Adası’na seyahat ile ilgili önemli bazı bilgileri paylaşacağız.

Avşa Adası Feribot Fiyatları

2023 yılında gemi fiyatları Erdek Avşa arası ada kart sahiplerine indirimli yolcu fiyatı 15 TL, Ada kart sahiplerine indirimli Tekirdağ’dan 120 TL, Tekirdağ Barbaros Limanından Saraylar güzergahı 100 TL, ido istanbul Deniz otobüsü Avşa Adası’na İDO promo bilet  ile 300 TL’ olması beklenmektedir.  Fiyatlar 2023 yılına ait olup Avşa bilet ücretleri firmalar tarafıdan bilgilendirme yapıldığında sayfamızda güncellenmektedir.

Ceyport Limanı Avşa Adası Sefer Ücretleri

Ceyport Limanında Kalkan Gemilerin Yolcu ücretleri 2023 Yılında Yolcu Kişi Başı Fiyaı 230 TL Araç ve Yolcu 650 TL bu fiyatlar 2022 yılında beri geçerli olan fiyatlardır.

2023 yılında yapılacak olan zam henüz bildirilmedi. herhangi bir fiyat değişimi olursa sayfamızda güncellenecektir.

Avşa’ya üç noktadan feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar Tekirdağ, Erdek ve İstanbul noktalarıdır.  Eğer aracınızla yola çıkacaksanız Tekirdağ ve Erdek feribotlarıyla geçiş yapabilirsiniz.

  Daha Detaylı bilgi için Feribot Seferleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tekirdağ Feribot Seferleri

Tekirdağ’dan düzenlenen seferler, hem bu bölgeden gelecek olanların hem de aracıyla adaya gitmek isteyenlerin tercih ettiği bir yoldur. Bilindiği gibi İstanbul üzerinden düzenlenen seferlerde araçla gidiş imkânı bulunmamaktadır. Daha Fazla Bilgi

 

Avşa Adası Feribot fiyatları

Tarihi Avşa Adası, Balıkesir’e bağlı önemli turistik noktalardan biridir. Yaz aylarında olduğu kadar bahar ve kış aylarında da ziyaretçi alabilen adada, birbirinden güzel koylar, plajlar ve doğal güzellikler bulunmaktadır. Avşa, kiralık evlerin, pansiyonların, denize sıfır otellerin ve villaların olduğu, konaklama olanağı oldukça geniş bir adadır. Avşa Adası tatilin uygun bütçeyle gerçekleştirilebileceği bir yer olup, özellikle İstanbul, Tekirdağ gibi çevre yerlerden gelenlerce yoğun ilgi görmektedir.

Avşa’ya üç noktadan feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar Tekirdağ, Erdek ve İstanbul noktalarıdır. Eğer aracınızla yola çıkacaksanız Tekirdağ ve Erdek feribotlarıyla geçiş yapabilirsiniz. İstanbul’dan düzenlenen seferlerde araç seçeneği bulunmamaktadır. İstanbul’dan kalkan araçlar arasında en çok tercih edilenlerden biri İDO’dur. Bilet fiyatları ortalama 300 TL ile 650 TL arasındadır. Avşa Adası Feribot fiyatları ile ilgili güncel bilgiler için İDO gişelerini ve İDO internet uygulamalarını araştırabilirsiniz.

Yenikapı ve Bostancı duraklarından kalkan feribotlara yaz ayları itibari ile Avcılar durağından kalkan araçlar da eklenecektir. Erdek üzerinden kalkan araç hizmeti GESTAŞ tarafından yapılmaktadır. Seferler günde üç kez (sabah 9 :30, 15 : 00   ve akşam 20 :30) düzenlenmektedir. GESTAŞ feribot seferleri ile ilgili güncel bilgileri 444 0 752 numaralı telefon üzerinden öğrenebilirsiniz.