Avşa Adasına nasıl gidilir ?


Avşa Marmara adasında sadece feribot ve gemi seferleri ile oluşan bir adadır.. Yazın günde 10 a yakın gemi seferi yapılırken, kışın bu seçenekler günde 1 e kadar düşmektedir.

Sayfamızda Sıra ile Nasıl gidebileceğinizi detaylı bir şekilde anlatıyor olacağız. 

Araba ile Nasıl Gidilir

  1. İdo ile Nasıl gidilir
  2. Tekirdağ Feribot Seferleri
  3. Barbaros Feribot Seferleri
  4. Erdek Feribot Seferleri
  5. Toplu Taşıma ile Nasıl Gidilir

Avşa Adasına Araba ile Nasıl Gidilir

Avşa Adası’na İstanbul’dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız.

Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek'ten Kalkan Gestaş Gemisini Tercih Edebilirsiniz.

Not: Gestaş Gemisi ile Araba ile gelşebilirsiniz.

Avşa Adası’na araba ile nasıl gidilir diye merak ediyorsanız, öncelikle İstanbul – Avşa güzergahını belirlemeniz gerekiyor. İstanbul’dan Avşa Adası’na araba ile ulaşmak için Tekirdağ tarafından gelen feribot kullanılmalıdır. İstanbul’dan Avşa Adası’na araba ile gitmek için

  1. Araba İle Tekirdağ Üzerinden

Özel araçla Avşa Adası’na gitmenin bir diğer yöntemi ise Tekirdağ güzergahını tercih etmektir. Bunun için öncelikle Tekirdağ şehrine varılır. Buradaki Akpor limanında yer alan arabalı vapurlar tercih edilmelidir. Bu limandan Avşa’ya varmak yaklaşık 3 saat sürer.

Avşa Adası’na Çanakkale – Bursa – Balıkesir – Bandırma güzergahı üzerinden gidecek olan kişiler Balıkesir şehrinin Erdek ilçesinden kalkan Gestaş Deniz Otobüsünü kullanabilirler.

İstanbul’dan kendi aracı ile gitmeyecek olan yolcular Yenikapı ve Bostancı’dan hareket eden deniz otobüslerini tercih edebilirler.  Araba ile Ulaşım

Avşa Adasına Feribotla Nasıl Gidilir ? 

  Avşa adasına Türkiyenin birçok noktasında feribot ve gemi seferleri mevcuttur. Tekirdağ, Erdek, İstanbul’da bulunan farklı limanlardan farklı saatlerde seferler yapılır..

  Avşa Adası farklı noktalardan ortalama üç saatlik bir yolculukla ulaşılabilen bir konumdadır. Avşa Adası feribot seferleri, İstanbul’dan araçsız, Erdek ve Tekirdağ’dan araçlı olarak yapılmaktadır. Şehir trafiğinin yoğun olduğu dönemlerde bu diğer noktaları tercih ederek aracınızla da adaya kolayca ulaşabilirsiniz.

Avşa ido Seferleri 

Avşa ido ile ulaşım ilk Durak Bostancı iskelesi, 2 Durak Yenikapı İskelesi, 3 Durak Belirli Dönemlerle Bazı Seferlerde Avcılar iskelesi, 4 Durak Marmara Adası iskelesi, ve 5 Son Durak Avşa Adası. Daha Fazla Bilgi

Avşa ido iskelesi

Tekirdağ Feribot Seferleri

Tekirdağ’dan düzenlenen seferler, hem bu bölgeden gelecek olanların hem de aracıyla adaya gitmek isteyenlerin tercih ettiği bir yoldur. Bilindiği gibi İstanbul üzerinden düzenlenen seferlerde araçla gidiş imkânı bulunmamaktadır. Daha Fazla Bilgi

Tekirdağ Ceyport Limanı

Barbaros Feribot seferleri 

Barbaros Limanından Kalkan Gemiler Roro Gemileri Yaz kış hizmet veren Marmara RoRo gemileri genellikle Komyon ve Tır Ayrıca Yolcu taşımaktadır. 12 Ay Boyunca seferleri düzenli olarak devam eden gemiler Barbaros Limanından Marmara Adasında Buluanan Saraylar iskelesine yanaşmaktadır. 

Saraylar Limanından Marmara Adası Merkezine Minibüs veya Taksi ile devam ettikten sonra Marmaraın Merkezinden Gestaş veya Adalar 1 Gemisi ile Avşa Adası Merkezine Geçebilirsiniz.

Erdek Feribot Seferleri 

Erdek’ten Avşa Adası'na nasıl gidilir diyorsanız adada yaşamı anlayabilmek için seçenekler yer alıyor. Marmara Bölgesi'nde yer alan ve en iyi Turizm yerlerinden bir tanesi olan Avşa adasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Aksu Festivali daha da hareketlendirmektedir. Adada herkese hitap eden süpermarketler, marketler yer almakta olup ekonomik bir şekilde alışverişinizi yapabilme imkanını sizlere sunmaktadır. Süpermarketler ada da alışveriş ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yerler olarak işlev görmektedirDaha Fazla Bilgi

Avşa Adası Feribot Saatleri

 

Avşa Adasına Araçsız Nasıl Gidilir ? 

  1. İstanbul'dan Gelmek isteyenler Yenikapı ido iskelesinden gelebilirsiniz. Marmaray Yenikapı iskelesinden gelebilirsiniz.
  2. Tekirdağ üzerinden gelmek isteyenler Beylükdüzünden Trakya vip firması ile ceyport iskelesinden gelebilirsiniz.
  3. Erdek iskelesinden kalkan gestaş ve adalar 1 gemisi ile gelebilirsiniz.

Aracsiz Nasıl gidilir

İstanbul Avşa Adası Kaç Saattir

Avşa adası İstanbul’a olan yakınlığı ile binen bir tatil beldesidir. Bundan dolayı İstanbul Avşa adası kaç saat diye araştırılmaktadır. Bu sorunun cevabı olarak Avşa adasına ulaşım durumu birçok faklı yoldan yapılmaktadır. İstanbul’dan Avşa adasına deniz otobüsü ile gitme isterseniz bu süre 3 saat 30 dakika kadar olacaktır. Erdek üzerinden ise 2 saat 30 Dakika gibi bir süre zarfında Avşa adasına ulaşmak mümkündür.

Avşa Adasına Kışın Ulaşım Seçenekleri

Tekirdağ üzerinden yapılmakladır. Adalar 1 Gemisi ile Haftada 3 gün olarak düzenlenmektedir.

Çarşamba, Cuma ve Pazar Günleri düzenli olarak seferler düzenlenmetedir.

Ayrıca Marmara Roro Gemileri ile Barbaros Limanından düzenli olarak seferler düzenlenmektedir. ancak maramar roro gemileri Marmara Adası Saraylar iskelesine yanaşmaktadır. sonrasında saraylardan kalkan belirli saatlerde minübüsler ile marmara adası merkezine gidip sonrasında isterseniz Gestaş gemisi seferlerini detaylıca öğrenmek isterseniz sayfamızı ziyaret edin isterseniz adalar 1 gemisi ile Avşa Adasına ulaşabilirsiniz.