avsa.com logo

Avşa Adası Hava Durumu 7 Günlük Hava Tahmini Avsa.com


Avsa.com'a Hoşgeldiniz!

Avşa Martı Avşa Adası Hava Durumu Avşa Adasında Resmi verilere göre Avşa Adası; 5 Otel, 18 Motel, 128 Pansiyon ve 3,700 yazlıkçı evi barındırmaktadır.

Konaklama seçiminizde; kendi sitesi veya sitemizde iç sayfası bulunan otel, motel veya pansiyonları tercih etmenizi öneririz. Sadece telefon ile kontak kurduğunuz firmalardan resim göndermelerini isteyerek kalacağınız yer için daha net bilgi edinebilirsiniz. Adaya gitmeden önce özellikle temmuz - ağustos aylarında rezervasyon yaptırmalısınız. Aksi taktirde yer bulma sorunu yaşayabilirsiniz.

 

AVŞA ADASI HAVA DURUMU 7 GÜNLÜK GÜNCEL HAFTALIK

Avşa adasına gitmeye karar verdiğinizde, önceden hava durumunu mutlaka öğrenin. Özellikle deniz otobüsü ile adaya gelecekler için, havanın rüzgarlı ve yağışlı olduğu durumlarda seferler iptal olmaktadır. Bu nedenle Avşa Adası Hava Durumu 7 Günlük Güncel Haftalık durumuna bakarak, tatil planları yapmanızda fayda var. Avşa adasının sezonu nisan ayı ile başlayıp, eylül sonuna kadar devam eder. Okulların açılmasıyla beraber, Avşa’daki kalabalıkta ciddi oranda azalır. İstanbul’la paralel bir hava durumu izleyen Avşa adası, kışları sert yazları ise sıcak havanın etkisi altındadır.

Avşa’da Hava Durumu

Nisan ayıyla birlikte bahar havasının yaşanmaya başladığı ada, giderek ısınarak, Temmuz ayında yüksek sıcaklıklara ulaşır. Mayıs ayından Ağustos ayına kadar yağmur çok nadir olarak görülür. Sıcaktan hoşlanmayanlar için adanın nisan ve eylül ayları idealdir, aynı zamanda bu aylarda kalabalık olmayan ada da, sakin ve huzurlu bir tatil yapılabilir.

Deniz Suyu Sıcaklığı

Mayıs ayında açılan deniz sezonu ile birlikte, adaya yakın illerden kısa süreli gelen tatilci sayısı da artmaya başlar. Temmuz ortasında iyice ısınan deniz suyu ile beraber, özellikle hafta sonları ada hınca hınç dolmaktadır. Ada da eylül sonuna kadar denize girmek mümkündür. Sezon boyunca ada da yağışa oldukça az rastlanır. Ancak son yıllarda yaşanan ilkim değişiklikleri nedeniyle, Avşa Adası Hava Durumu 7 Günlük Güncel Haftalık durumuna bakılarak adaya gitmekte fayda vardır.

 

booked.net

 


 ZİYARETÇİLERİMİZE ÖNEMLİ UYARI 
Avşa Adasına geldiğinizde, iskele meydanında siz değerli konuklarımızı kandırmak isteyen ve halk arasında "komisyoncu" olarak adlandırılan insanlara kesinlikle güvenmeyiniz ve inanmayınız. Bu komisyoncuların amacı sadece siz tatilcilerin cebindeki paradır! Komisyoncuların, sizin aklınıza girip, "oraya gitme orası çok uzak", "ben sana daha ucuza kalacağın bir yer bulurum" gibi laflarına kesinlikle itimat etmeyin. Komisyoncular sizi bir yere götürdüğünde kalacağınız ilk günün parasını alıp para kazanmaktadırlar ve bunu meslek edinmişlerdir. Değerli misafirlerimiz, lütfen sitemizde gördüğünüz yerleri tercih ediniz. Sitemizde bulunan bütün fotoğraflar avsa.com yetkilileri tarafından çekilmiştir ve sitemizde hiç bir hatalı bilgi yoktur. Sayın işletme sahipleri. Bu sayfada yer almak için
lütfen bize yazınız.