logo

Avşa Adası Hava Durumu 7 Günlük Hava Tahmini Avsa.com


AVŞA ADASI HAVA DURUMU 7 GÜNLÜK GÜNCEL HAFTALIK

Avşa adasına gitmeye karar verdiğinizde, önceden hava durumunu mutlaka öğrenin. Özellikle deniz otobüsü ile adaya gelecekler için, havanın rüzgarlı ve yağışlı olduğu durumlarda seferler iptal olmaktadır. Bu nedenle Avşa Adası Hava Durumu 7 Günlük Güncel Haftalık durumuna bakarak, tatil planları yapmanızda fayda var. Avşa adasının sezonu nisan ayı ile başlayıp, eylül sonuna kadar devam eder. Okulların açılmasıyla beraber, Avşa’daki kalabalıkta ciddi oranda azalır. İstanbul’la paralel bir hava durumu izleyen Avşa adası, kışları sert yazları ise sıcak havanın etkisi altındadır.

Avşa’da Hava Durumu

Nisan ayıyla birlikte bahar havasının yaşanmaya başladığı ada, giderek ısınarak, Temmuz ayında yüksek sıcaklıklara ulaşır. Mayıs ayından Ağustos ayına kadar yağmur çok nadir olarak görülür. Sıcaktan hoşlanmayanlar için adanın nisan ve eylül ayları idealdir, aynı zamanda bu aylarda kalabalık olmayan ada da, sakin ve huzurlu bir tatil yapılabilir.

Deniz Suyu Sıcaklığı

Mayıs ayında açılan deniz sezonu ile birlikte, adaya yakın illerden kısa süreli gelen tatilci sayısı da artmaya başlar. Temmuz ortasında iyice ısınan deniz suyu ile beraber, özellikle hafta sonları ada hınca hınç dolmaktadır. Ada da eylül sonuna kadar denize girmek mümkündür. Sezon boyunca ada da yağışa oldukça az rastlanır. Ancak son yıllarda yaşanan ilkim değişiklikleri nedeniyle, Avşa Adası Hava Durumu 7 Günlük Güncel Haftalık durumuna bakılarak adaya gitmekte fayda vardır.