Kamp Alanları Avşa Adası


Avşa Adası Kamp Alanları

Avşa adası kamp alanları adanın doğal yapısı itibariyle birçok elverişli bölgeye sahiptir. Koylarının olduğu bölgeler kamp severler için ideal alanlardır. Avşa Camping güvenli ve özgür bir şekilde çadır kurarak dilediğiniz gibi kamp yapabileceğiniz alanlardan biridir.

Kamp yapmak istediğinizde öncelikle alanın uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Çadır ile kamp yapmak isterseniz gidebileceğiniz en uygun bölgeler Çınar koyu, Altınkum, Tavşanlı ve Karadut alanlarıdır.

Bu plajlara gittiğinizde ilk olarak işletme sahipleriyle konuşarak kendilerinden çevre bölgelerde çadır kurmak için izin almanız gerekir. Kumbaşı bölgesinde de insanlar orada bulunan 78 otel adlı işletme ile görüşerek çevre alanlara çadır kurabilirler. Gittiğinizde işletme bulunan bir yer olmasın isterseniz Avşa adası kamp alanları için Sandıklı ya da Atanaş alanları işletme bulunmayan bölgelerdir.

Bu bölgelere giderek bir işletmeden izin almanız gerekmeden çadır kurabilir ve kamp yapabilirsiniz. Adanın birçok doğal güzelliği olması nedeniyle kamp kurmak isteyenler için sevilen bir tercihtir. Fakat resmi kamp alanı olmadığı için gitmeden araştırma yapmak gerekir.

Avşa Adası Çadır Kampları

Çınar koyu ve Altınkum adanın güneyinde bulunur. Buralar nezih ve doğal güzelliğe sahip bölgelerdir. Denize girmek istediğinizde güney kıyılarını tercih ederseniz oldukça memnun kalırsınız.

Kumtur Plajı ya da Manastır bölgesi adanın sakin olan alanlarından ikisidir. Eğer sessiz bir alan isterseniz bu iki bölgeyi tercih edebilirsiniz. Avşa adası kamp alanları koyları için de oldukça idealdir. Akşam olduğunda yıldızları izlerken doğanın güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Avşa adasında kamp yapmak istediğinizde kamp için ayrılmış belirli bir bölge olmadığından ilk olarak gidebileceğiniz bölgeleri araştırmak daha mantıklıdır. Resmi bir kamp alanı olmadığı için bir alana çadır kurmak istediğinizde ücret vermenize de gerek olmaz.

Dikkat etmeniz gereken husus plaj alanlarına çadır kurulmasının yasak olduğudur. Bu sebeple koylar kamp çadırı kurmak için ideal alanlardır. Kumtur, Altınkum, Çınar, Karadut, Tavşanlı koyları insanların kamp için en çok tercih ettikleri koylardan bazılarıdır. Koy seçeneklerini değerlendirerek dilediğiniz gibi huzurlu ve doğanın içerisinde kamp yaparak tatil yapabilirsiniz.