Yiğitler Köyü


Avşa Adası Yiğitler Köyü

Marmara sularının en gözde, en canlı ve renkli tatil merkezlerinden biri Avşa Adası’dır. Upuzun kıyıları, renkli eğlence ve aktiviteleriyle her zevke hitap eden ada, Balıkesir’e bağlı büyük adalarımızdandır. Avşa Adası, tarihi ve doğal güzelliklerle çepeçevre kuşatılmıştır. Uzun yıllardır yerli yabancı pek çok turistik gözdesi olmuş adada, görülmeyi bekleyen yerlerdin başında Avşa Adası Yiğitler Köyü gelmektedir.

Yiğitler Köyü Ulaşım

Avşa merkez ile Yiğitler köyü arasında 2- 3 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Pazar meydanından kalkan minibüslerle veya kendi aracınızla köye yaklaşık 5 – 10 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

Yiğitler Köyü’nde Konaklama

Birçok doğal güzelliğin yer aldığı Avşa Adası Yiğitler Köyü, önemli plaj ve konaklama alanlarının olduğu turistik bir köydür. Kıyı bölgesinde yer alan köy, adada konaklama için ideal yerlerdir biridir. Yiğitler Köyü önemli konaklama yerlerinden bazıları şöyledir:

Engin Apart: Köy sınırları içinde yer alan Nazan Apart üzerinden lüks daireler kiralayabilir, keyifli bir tatil yaşayabilirsiniz.

Batu Suit: Önemli plajlara yakın olan Sevim Apart, oda ve daire kiralayabileceğiniz, nezih mekanlardan biridir.

Altınkum Tatil Konakları: Yarım pansiyon özelliği bulunan Altınkum Tatil Konakları, kaliteli ve lüks dairelerin ve havuzların yer aldığı gözde konaklama alanlarından biridir.

Bahar Aqua Resort Otel : Yiğitler Köyü’nde yer alan Aqua Parklı Yarım pansiyon akşam canlı muzik gibi geniş olanaklara ve uygun fiyatlı konaklamaya imkan veren yerlerden biridir.  Şık ve temiz odalarda keyifli bir tatil yaşayabilirsiniz.

Otelden Yerini Ayır

Avşa Adası Yiğitler Köyü Avşa Merkezine 5 km uzaklıktadır. 

Yiğitler Köyü Nasıl Gidilir. Yiğitler Köyüne gitmek istiyorsanız avşa adasına geldiğinizde iskele meydanında hemen taksi ile gidebilirsiniz. eğer taksiye binmek istemiyorsanız iskele meydanında üzüm heykelini sorun üzüm heykeline geldiğinizde hemen karşınıza fatih camii çıkacak caminin yanından minibüs durağı var oradan yiğitler minibüs ile gidebilirsiniz.

Mayıs ve haziran aylarında yarın saat veya saatte bir olan minibüsler Temmuz ve ağustos aylarında 15 dakikada bir yada 10 dakikada bir vardır.

Avşa Yiğitler Otel Fiyatları

Avşa’da Yiğitler köyünde genelde Büyük oteller Aquaparklı havuzlu ve yarım pansiyon oteller vardır. 2023 Yılında Fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Avşa Yiğitler Köyünde Bulunan Oteller

 1. Bahar Aqua Resort Otel (Yarım Pansiyon Aqua Parklı)
 2. Avşa Afissia Garden Otel (Yarım Pansiyon Havuzlu Villa Tarzında )
 3. Altınkum Tatil Konakları (Yarım Pansiyon HAvuzlu Denize Yakın )
 4. Genç Butik Otel (Havuzlu Kahvaltı Dahil)
 5. Mavi Marmara Otel ( Yarım Pansiyon Havuzlu Denize Yakın)

Yiğitler’de bulunan Denize Sıfır Apartlar Ortalama Kişi Başı 350 TL’den fiyatlanmakta. Ancak bu Denize Sıfır olanlarda 2’ye Ayrılıyor

Deniz Gören odalar ve deniz görmeyen odalar olarak. Deniz Gören apartların arka odalarda kalmak isterseniz onlarda %30 daha uygun fiyatlarda kalabilirsiniz. bu odaları alırken bir çok karışıklık olabilir işletme sahibi ile görüşmelerinizi yaparken mutlaka ama mutlaka odanızın deniz gören oda olup olmadığını sorgulayın. Apart Kiralamadan önce yorumları incelemenizi öneriyoruz.

Avşada Yiğitler Ucuz apartlar

Avşa Adasında Yiğitler Köyünde Ucuz Apart ve günlük kiralık apart arayanlar mutlaka Mayıs ve Haziran aylarında Erken rezervasyon yaptırmalıdır. Erken Rezervasyon fırsatları sunan ve denize yakın bir çok apart önerilerimizi instagram sayfamızdan @avsacom takip edebilirsiniz. son dakika fırsatlarını anlık olarak paylaşıyoruz. 

Avşa Yiğitler Erken Rezervasyon

Yiğitler’de Bulunan apartlarda erken rezervasyon için Mayıs ve Haziran aylarını tercih etmeniz gerekiyor. Eğer Mayıs ayında rezervasyon yaparsanız %30 luk bir indirimden faydalanabilirsiniz.

 

Avşa Yiğitler Denize Yakın Apartlar

Avşa Yiğitlerde Denize Yakın ve Sıfır Apartlar pek fazla yoktur. Yiğitler Bölgesinde Oteller vardır. Yiğitler Bölgesindeki Apartlar Engin Apart , Batu Suit Apart, dediğimiz gibi bu bölgede yarım pansiyon oteller oldukça fazladır. 

Genelde Avşa Merkezinde Bulunan Apartlar vardır. Avşa Yiğitler daha çok ailelerin tercih ettiği genç kesimin çok fazla gelmediği yerdir.

Avşa Yiğitler Havuzlu Apart

Adada Havuzlu apart maalesef yoktur. Yiğitler Bölgesinden Oteller Vardır.

 1. Bahar Aqua Resort Otel (Yarım Pansiyon Aqua Parklı)
 2. Avşa Afissia Garden Otel (Yarım Pansiyon Havuzlu Villa Tarzında )
 3. Altınkum Tatil Konakları (Yarım Pansiyon HAvuzlu Denize Yakın )
 4. Genç Butik Otel (Havuzlu Kahvaltı Dahil)
 5. Mavi Marmara Otel ( Yarım Pansiyon Havuzlu Denize Yakın)

Yiğitler Kahvaltı Dahil Apartlar

Avşa Yiğitler Kahvaltı dahil Apartlar mevcuttur. Konaklama ücretine extra olarak kahvaltı ücretinide ekliyorlar. yada isterseniz sadece konaklama hizmeti alabilirsiniz bu sizin isteğinize bağlı. Kahvaltı ücreti 2023 yılında extra 100 TL olarak belirlenmiştir. Fiyatlar işletme sahipleri tarafından belirleniyor düşük yada yüksek olabilir.

Kahvaltı Tercihiniz var ise lütfen Restaurant sayfamızı ziyaret edin. 

Apartlar Yarım Pansiyon Hizmet veriyor mu (Yemek Dahil mi ? )

Apartlarda Genelde Sizler Yarım Pansiyon hizmet vermiyor. Sizin için ayrılmış olan mutfaklar mevcuttur. Mutfaklarda Tüm Mutfak araç ve gereçleri mevcuttur. Kahvaltı ve Akşam yemeklerinizi kendiniz hazırlayıp yemeklerinizi afiyetle yiyebilirsiniz.

Eğer Tercihleriniz arasında Oteller var ise Avşa Otelleri Sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Avşa Yiğitler Günlük Kiralık Apart

Avşa Yiğitlerde Günlük Daireler oldukça fazladır. Yiğitler’de kaldığınızda 2+1 Daireler uygun fiyatlarla konaklama imkanı sağlıyor. Dairelerde Tüm mutfak araç ve gereçleri mevcut. Sahibinden olan bu daireler Ailenizle Kalabileceğiniz Apart Daireler Hemen Hemen Tüm Apartlarda 1+1 olarak mevcutdur. Daire Fiyatları Apart Odalardan biraz daha uygun olabilir. Kişi Sayısı fazla olan daireleri tercih ettiğinizde kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.

Daire Fiyatları Kişi Sayısı fazla olduğunda ve uzun süreli tatil yaptığınızda %25 daha ucuz olacaktır. Sayfamızda bulunan tüm fotoğraflar bizler tarafından çekilmiştir. Tavsiye ve öneride bulunmuyoruz. ancak bizleri ararsanız biz size tesis hakkında detaylı bilgi verebiliriz.

Avşa Yiğitler Apartları Uygun Daireler

Avşa Adasında uygun daire ve apart bulmak istiyorsanız öncelikle sezon öncesinden erken rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Tatil Sezonu Temmuz ve ağustos aylarında yoğun oldugu için Apart sahipleri uygun ve ucuz verme taraftarı olmuyor. Avşa Adası istanbula 3 saat uzaklıkta olduğu için istanbuldan çok fazla tatilci tercih ediyor.

Avşa Yiğitler Sahibinden Kiralık Apartlar

Avşa Adasında bulunan apartların hemen hemen hepsi işletme sahipleri tarafından işletiyor.

adada bulunan halk çok fazla kiraya verme taraftarı olmuyor. Sahibinden apartlar fiyatlar konusunda biraz daha esnek davranabiliyor. Eğer Sahibinden kiralık apartlar genelde kiralık ev tarzında olabiliyor 2+1 daire ve 1+1 dairelerde bulunuyor.

 1. Engin Apart
 2. Batu Suit

 

Avşa Yiğitler Plajlarları

 

Avşa Yiğitler denince ilk akla gelen plaj altınkum plajı Altınkum plajına nasıl gidilir. 

Altınkum Plajı Merkezden gelmek isteyenler kendi aracınızla gitmek isterseniz 5 dakika içinde gelebilirsiniz. Yiğitler Plajı 

Avşa Yiğitler Plajına Nasıl Gidilir. 

 

Eğer kendi araçınızla gelmek isteseniz avşa merkezinden yiğitler köyü 3 km uzaklıktadır.

Yiğitler köyüne geldiğinizde yiğitler Merkez plajı yaklaşık 2 km uzunluğundadır. yol bittiğinde

Altınkım Plajına geliyorsunuz.

   

 1. Taksi ile gelebilirsiniz. 5 Dakikada gelebilirsiniz.
 2. Minibüs ile 5 dakika gelebilirsiniz. 

Avşa Adası Yiğitler Köyü denizi nasıl ?

Avşa Adası Yiğitler Köyü daha çok rüzgar alan bir bölge oldugu için denizi daha çok dalgalıdır. Deniz Avşa merkez ve çınar köyu ve mavi koy ile kıyaslanırsa daha çabul derinleşir. Yiğetler kumsalı 2 kilometre buyunca denize girilebilir. Bölge yaz aylarında genellikle rüzgarlı olur. Eğer tatiliniz boyunca sakinlik istiyorsanız yiğitler plajında denize girebilirsiniz.

Yiğitler Plajı Çocuklar İçin Uygun mudur?

Tatiliniz yiğitlerde bir otelde seçtiyseniz yiğitler denizi çabuk derinleştiği için çocuklu aileler için pek önerilmez. Çocuklu aileler için en ideal bölgeler arasında denizi kumlu olan bölgeler avşa merkezi, avşa çınar koyu ve karadut koyu, ve avşa yiğitler bölgesinde bir çok insanın tercih ettiği altınkum plajıdır. Çocuklu aileler en uygun Avşa Plajları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.