Avşa Kadınlar Plajı


Avşa Kadınlar Plajı

Avşa Adası, Balıkesir’e bağlı olan büyük adalarımızdan biridir. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bambaşka bir güzelliğe kavuşan Avşa’da yapılmayı bekleyen birçok renkli aktivite bulunmaktadır. Masmavi suların tadını çıkarabileceğini adada, deniz ürünlerini tadabilir, doğa yürüyüşlerine katılabilir, su sporları yapabilir, bisiklet gezintilerine çıkabilir, tarihi ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Avşa Adasi ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de, İslami özelliklere uygun, sadece kadınlara özel bir plajın olup olmadığıdır. Adada bulunan Avşa Kadınlar Plajı, aradığınız bu özelliğe sahip bir yerdir. Dilerseniz bu güzel kumsalın detaylarından biraz bahsedelim.

 

Avşa Kadınlar Plajı Özellikleri

Avşa Adası’nda tesettürlü kadınlara uygun adalardan biri Altınkum, diğeri de Kadınlar Plajıdır. Uygun fiyatı ve sakinliği ile dikkat çeken Avşa Kadınlar Plajı etrafında da birçok konaklama seçeneği vardır. Özellikle dinlendirici vakit geçirmek isteyenler, adanın gürültülü eğlence mekanlarından uzak bu alanı tercih edebilirler.

Avşa Kadınlar Plajı, Yiğitler Köyü içerisinde yer almaktadır. Oldukça sakin ve huzurlu bir köy olan Yiğit’li ve çevresinde konaklamak için birçok seçenek vardır. Kalabalık otelleri tercih etmek istemeyenler ve Kadınlar Plajına yakın olmak isteyenler kiralık oda, ev, villa ya da apart gibi seçenekleri tercih ederek ailece huzurla konaklayabilirler.

Kadınlar Plajında ada merkezinden kolayca ulaşım sağlanabilir. Avşa merkezden yaklaşık 3 kilometre mesafede bulunan Yiğitler Köyü’ne gelerek başta bu kumsal olmak üzere birçok kumsalı keşfedebilir, tekne kiralama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.