Taksi Durakları


Marmara Denizinin en güzel adalarından biri olan Avşa adası; ulaşım kolaylığı, denizi, kumu ve güneşiyle tatilcileri cezbediyor. Ekonomik tatil imkanı sunan 20 km uzunluğundaki ada, temiz plajları ve doğa güzellikleriyle tatilcilerin son yıllarda tercih ettikleri yerler arasında geliyor. Avşa adası içerisinde ulaşım, toplu taşıma hizmetleri ile sağlanıyor, ancak daha çok merkezi konumlardaki yerler için ulaşımın kolay olduğu söylenebilir. Merkezden uzakta birçok gezilecek yer ve koyların olduğu düşünülünce imdada ada da bulunan taksiler yetişiyor.

Avşa Taksi Durağı

Avşa Adası Taksi Durağı ada da 3 noktada hizmet veriyor. İskele meydanında, belediye binasının karşısında ve Yiğitler köyünde hizmet veren taksi durakları, özellikle yaz aylarında adaya gelen ziyaretçilerin istedikleri yere gitmelerinde yardımcı oluyor. İstediğiniz zaman ve saatte iletişim numaralarından arayarak taksi çağırmanız mümkün olmaktadır. Tarife usulü çalışmakta olan taksiler, ada içerisindeki dilediğiniz yere sizi götürmektedir.

Hızlı Ulaşım

Avşa Adasının merkezden sonra, en fazla tercih edilen tatil yeri olan Yiğitler köyü, yaz aylarında birçok tatilciyi ağırlamaktadır. Durum böyle olunca her ne kadar köye minibüsler ulaşımı sağlasa da, bazı tatilciler tarafından taksi tercih edilmektedir. Adanın doğusunda ve merkeze yaklaşık 2 km uzaklığında olan Yiğitler köyünden minibüs beklemek istemeyen ve geceleri eğlenmek amaçlı ada merkezine giden tatilciler daha çok taksi kullanmaktadır. Avşa Adası Taksi Durağı yaz aylarında 24 saat hizmet sunmaktadır.

 

Avşa Adası Taksicilerin Telefon Numaraları

Taksi Durağı : 0266 896 16 470266 896 13 66

 

Bizim Bildigimiz Taksi Söförleri

Fazlı Tonyalı : 0537 962 49 27

Gizem Taksi Hamdi Sızıltı: 0535 588 69 70