Çanakkale’den Avşa Adasına Nasıl Gidilir?


Avşa adası tatil için oldukça popüler ve güzel bir seçimdir. Her yıl yerli ve yabancı çok fazla kişinin misafir edildiği adaya ulaşım yolları farklı illerden araştırılmaktadır. Araştırılan iler arasında Çanakkale’den Avşa adasına nasıl gidilir sorusu da fazlaca bulunmaktadır. Öncelikli olarak Avşa adasına tatil için gitmeden evvel rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneriz. Oldukça güzel olan beldede önceden rezervasyon ettirdiğiniz otelde tam size göre bir tatil geçirebilirsiniz.

Tekirdağ Üzerinden Avşa Adasına Nasıl Gidilir ? 

Çanakkale’den Avşa adasına nasıl gidilir sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir. Çanakkale’den önce Erdek’e giden otobüse gelebilir ya da kendi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha sonra Erdek’ten Avşa adasına BUDO’ ya ait deniz otobüsleri ile geçiş yapabilirsiniz.

Çanakkale’den Avşa adasına gidebilmenin bir başka yolu da ido seferleridir. İdo seferleri Marmara- Erdek- Avşa arasında hizmet vermektedir. Direk olarak 2 saatlik bir yolculuk ile de bu seferler sayesinde Avşa adasına gidebilirsiniz. Tekirdağ Feribot Seferleri

 

Erdek Üzerinden Avşaya Nasıl Gidilir ?

avşa adası bir diğer ismi ile Türkeli adası Marmara Denizi’nde bulunan ve Balıkesir’e bağlı olan bölgedir. Az turizmi için büyük bir öneme sahip olan bu ada Erdek’e gemi ile olan uzaklığı yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. İstanbul’a yakınlığı ile bilinen bu tatil beldesinin İstanbul’a deniz otobüsü ile uzaklığı yaklaşık olarak 2,5 saat kadardır. 

İlçe merkezine olan uzaklığı 11 km iken, il merkezine olan uzaklığı ise 155 km olarak ölçülmüştür. Avşa adası yaz aylarında genellikle İstanbul’dan gelen çok fazla sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Hem eğlence hem de dinlenme açısından oldukça rahat olan Avşa adası bu özeliği her yaz döneminde çok fazla tercih edileceğe benziyor. Erdek Avşa Feribot Seferleri