İzmir’den Avşa Adasına Nasıl Gidilir


Avşa adası tatil için oldukça tercih edilen bir tatil köyüdür. İzmir’den Avşa adasına gitmek isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır.  İzmir’den Avşa adasına nasıl gidilir sorusunun cevabını arayanlar için yol güzergahı şu şekilde olmaktadır. Öncelikli olarak İzmir ile Erdek arasında 294 km bulunmaktadır. Bandırma ile İzmir arasındaki mesafede 280 kilometredir.  İzmir’den ilk olarak Bandırma’ya geldikten sonra merkeze inmeden Erdek’e yönelerek 20 dakika boyunca 18 kilometre ilerlemeniz gerekmektedir. Yaklaşık olarak 20 dakika süren bu yolculuktan sonra Erdek’e varabilirsiniz. Erdek’ten sonra kalkan feribot ile 2 saatlik bir yolculuk sonrasında Avşa adasına ulaşabilirsiniz.

Avşa adasına gitmek için İzmir’den Avşa adasına nasıl gidilir sorusunun cevabını arayanlar bu şekilde bir yolculuk gerçekleştirmeleri halinde oldukça güzel bir yolculuk geçirebilir. Yol boyunca diğer adaların güzelliklerine şahit olarak bir yolculuk gerçekleştirmek isteyenler İzmir- Avşa adasına yolculuk sırasında bu güzergahı tercih edebilirler. Avşa Adası Ulaşım

Avşa Adası

Marmara Bölgesi’ne yakın olan bu ada İstanbul’a yakın konumda olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Yaz boyunca keyifli ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için bir fırsat olan tatil köyünde aynı zamanda bölgede yetişen üzümlerden yapılan şaraplarda bulunuyor. Gençlerin ve ailelerin eğlenceye ve tatile tam anlamı ile doymasını sağlayacak ada oldukça güzel bir çeşitlilik durumu içeriyor. Sakin bir tatil geçirmek isteyenler için adada bulunan köyler harika bir fırsat olurken eğlenceye doymak isteyen gençler için sabahın ilk ışıklarına kadar gece hayatı devam ediyor. Tüm bunların yanında denizin tadını çıkarmak isteyenler için temiz bir denizin bulunmasının yanında otel ve pansiyon seçenekleri yeterli sayıda bulunuyor.

Avşa Adası Şarap Fabrikaları

Adada özel şarapları üreten 2 adet fabrika bulunmaktadır. Bunlar Bortaçina ve Büyülübağ’dır. Bu şarap fabrikaların da üretilmekte olan şarapların üzümleri adada yetişmektedir. Avşa adasına gittiğiniz zaman buralarda üretilen enfes şarapların tadına bakabilirsiniz.