Kocaeli’den Avşa Adasına Nasıl Gidilir?


Kocaeli’den Avşa Adasına Nasıl Gidilir?

Avşa adası oldukça güzel bir tatil köyüdür. Yerli ve yabancı pek çok misafir ağırlayan Avşa adasına ülkemizin her yerinden gidilmek istenilmektedir. Yapılan aramalarda üst sıralarda bulunan Kocaeli’nden Avşa adasına nasıl gidilir olmaktadır. Öncelikli olarak Avşa adasına gidebilmek için oldukça fazla sayıda sefer düzenlenmektedir. Bu seferlerin bulunduğu noktalara gelerek Avşa adasına kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Kocaeli’nden Avşa adasına nasıl gidilir sorusunun cevabı ise şu şekilde verilebilir. Kocaeli’nden Avşa adasına nasıl gidilir sorusunun cevabı için 3 farklı yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki İdo Avşa Adası Yenikapı ve Bostancı seferleridir. Buradan Tekirdağ Silivri bağlantılı aktarmalı seferlerini kullanarak Bursa üzerinden hareket edip Erdek iskelesine ulaşabilirsiniz. Buradan Gestaş, Adalar 1ve Kooperatif gemileri ile Gebze üzerinden Avşa’ya arabalı olarak geçebilirsiniz.

 

Kocaeli’nden Avşa adasına ulaşım bu şekilde sağlanmaktadır. Kocaeli’nde bulunanlar Avşa adasına bu şekilde ulaşım sağlayabilirler. Adaya geldikleri zaman Avşa adası manzarası ve yemekleri ile onlara tüm yol yorgunluğunu unutturabilecek güzellikte bulunmaktadır. Avşa adasına gelenler tarihi çınar altının serin gölgesinde yorgunluk kahvelerini içtikten sonra otellerine geçebilirler. Bu sayede Avşa adası daha otele varmadan keşfedilmeye başlanılmış olur.

Avşa Adasında Nerelerde Kalınabilir?

 

Otelden Yerini Ayır

Adaya gitmek için önceden rezervasyon işleminizi yaptırmış olmasanız dahi kalacak bir yer bulabilirsiniz. Adaya indiğiniz andan itibaren pek çok firma sizi misafir edebilmek için adeta birbirleri ile yarış haline girecektir. Adada tercihinize göre otel, pansiyon ya da bir kiralık evde kalabilirsiniz. Adaya birlikte gitmiş olduğunuz kişi sayısı ile mevcut alternatifleri değerlendirebilir ve kendinize en uygun kararı verebilirsiniz. Sahil şeridi boyunca herhangi bir araç girişi olmadığı için kaldığınız yerden denize rahat bir şekilde ulaşım sağlama imkanı elde edebilirsiniz.

Adaya indiğiniz andan itibaren her ne kadar firmalar sizin kendi yerlerinde kalmanız için yarışa girecek olsa bile sizin gitmeden 15-16 gün önce rezervasyon yaptırmanız daha faydalı olabilir. Bu sayede ada size en uygun olan otelde rahat bir şekilde konaklayarak keyifli bir tatilin önüne herhangi bir şeyin çıkmasına engel olabilirsiniz.

 

Avşa Adasında Bulunan Oteller

Avşa adasında rahat edebileceğiniz pek çok konforlu otel bulunmaktadır. Yaz turizmi için önemli bir konumda buluna Avşa adasında gece mekanları oldukça fazla ve kaliteli olarak bulunmaktadır. Adayı keşfetmeye başladığınız zaman Beyaz Saray, Mavi Köy, Çınarlı Köy, Kumburnu, Kumtur ve Değirmen kesinlikle görülmeden gelinmemsi gereken yerler arasında bulunmaktadır.  Bunların haricinde tarihi bir yapıya sahip olan Manastır’da sizin tatiline daha değişik bir hava katacak olan yerdir. Adada bulunan en meşhur plajlar Yiğitler Köyü’nde bulunan altın kum plajıdır. Bu plajın kumları oldukça altın renginde bulunduğu için insana farklı bir hava katmaktadır. 80 ve 90’lı yıllarda oldukça popüler olan bu tatil beldesine gelenk oldukça keyifli bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.